Приватне акціонерне товариство "Вінницяагроспецпостач"

Код за ЄДРПОУ: 00913154
Телефон: 0432-27-40-86
e-mail: venglin1@ukr.net
Юридична адреса: вул. Олега Антонова 13, м. ВІнниця, Україна, 21034
 
Дата розміщення: 29.04.2019

Річний звіт за 2018 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів На даний час в структурi пiдприємства функцiонують слiдуючi пiдроздiли:
- вiддiл постачання i збуту, основним напрямком роботи якого є торгiвля дизельним пальним для сільгоспвиробників.
- бухгалтерiя, яка займається облiком фiнансової дiяльностi пiдприємства;
- пiдроздiл охорони пiдприємства, яка забезпечує охорону пiдприємства.
Фiлiй та представництв товариство не має.
У товариства є Дочiрнє пiдприємство ДП "Вінтехагро", діяльністю якого є торгівля дизельним пальним для сільгоспвиробників.
За звiтний перiод змiн в органiзацiйнiй структурi товариства не було.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу - 20 особи; середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - 1 осiб; чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) - 0 осiб. За звiтний рiк фонд оплати працi склав 946.5 тис. грн. Вiдносно попереднього року фонд оплати працi збільшився на 121 тис.грн. в зв'язку з ростом окладів та тарифних ставок працiвникiв. Кадрова програма емiтента, спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї його працiвникiв операцiйним потребам емiтента полягає в належнiй i своєчаснiй оплатi працi працiвникiв, наданнi їм соцiальних i матерiальних пiльг, що зацiкавить персонал в пiдвищеннi рiвня його знань та квалiфiкацiї.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Емiтент до будь-яких об'єднань пiдприємств не належить.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Протягом звітного періоду емiтент спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами не здiйснював.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Протягом звiтного перiоду пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не було.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Бухгалтерський облік на підприємстві ведеться у автоматизованій формі із застосуванням комп'ютерної бухгалтерської програми 1С Бухгалтерія. версії 7.
Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку товариства побудовані на повному плані бухгалтерських рахунків та з одночасним використанням регістрів бухгалтерського обліку у відповідності до Національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, методичних рекомендацій №422.
Підприємство застосовує рахунки класу 9 відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30 листопада 1999 року № 291.
Вартісна ознака предметів, що відносяться до основних засобів, прийнята в розмірі, що перевищує 6 000 грн. без ПДВ
Амортизація основних засобів (крім інших необоротних матеріальних активів) нараховується прямолінійним методом. Амортизація нематеріальних активів нараховується прямолінійним методом.
Амортизація малоцінних необоротних матеріальних активів нараховується у першому місяці використання об'єкта в розмірі 100 відсотків його вартості, яка амортизується.
Вартісна ознака предметів, що відносяться до малоцінних необоротних матеріальних активів прийнята в розмірі, що не перевищує 6 000 грн. без ПДВ
Вартісна ознака предметів, що відносяться до малоцінних швидкозношуваних предметів прийнята в розмірі, що не перевищує 2500,00 грн.. без ПДВ,
Ліквідаційна вартість основних засобів і нематеріальних активів дорівнює 0.
Запаси
Методологічні засади формування у бухгалтерському обліку інформації про запаси і розкриття її у фінансовій звітності визначено в Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 9 "Запаси".
При відпуску запасів у виробництво, з виробництва, продаж та іншому вибутті оцінка їх здійснюється за методом ідентифікованої собівартості перших за часом надходження запасів (ФІФО);
Інвестиційна нерухомість
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про інвестиційну нерухомість наведені в Положенні (стандарті) 32 "Інвестиційна нерухомість".
Інвестиційна нерухомість на дату балансу відображається за первісною вартістю, зменшеною на суму нарахованої амортизації.
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основними видами послуг, що надає ПрАТ "Вiнницяагроспецпостач" є: матерiально-технiчне постачання пiдприємств агропромислового комплексу та iнших споживачів, оптова торгiвля, послуги роозміщування на період відпустки на базі відпочинку "Регіна", здавання в оренду власного нерухомого майна. Основним видом дiяльностi пiдприємства є оптова торгiвля твердим, рiдким, газоподiбним паливом i подiбними продуктами . Основними ринками збуту та клiєнтами є сiльськогосподарськi товаровиробники Вiнницької областi. Послугами товариства користуються пiдрпиємства рiзних форм власностi, як юридичнi, так i фiзичнi суб'єкти пiдрпиємницької дiяльностi, якi працюють в агропромисловiй сферi, сiльськогосподарському виробництвi. Особливостi постачання сiльськогосподарських товаровиробникiв полягають у тому, що пiдприємство вивчає нагальнi потреби сiльськогосподарських товаровиробникiв з метою надання послуг для проведення весняно-лiтньо-осiннiх польових робiт та забезпечення збирання урожаю в оптимальнi строки. Конкуренцiя в цiй галузi дуже висока. Пiдприємство конкурує як з оптовими так i з роздрiбними торгiвельними пiдприємствами, найбiльш впливовим конкурентом є "Агросоюз". Захистити свою дiяльнiсть пiдприємство може лише високою якiстю продукцiї, високими технiчними можливостями та надiйнiстю технiки, яку випускає. Здiйснюються маркетинговi дослiдження для пiдвищення iмiджу пiдприємства.На протязі звітного періоду змін стосовно видів діяльності, а також такi подiї розвитку як злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл не вiдбувалось.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування Серед значних придбань та відчужень активів за остннні 5 років можна зазначити наступні:
ПРИДБАЛИ: Автомобіль HYUNDAI TUCSON - 125 000 грн. в червні 2017
ПРОДАЛИ: Автомобілі Мазда - 45 400 грн. в листопаді 2016, АУДІ - 55 300 грн. в січні 2017.
Товариство не планує будь-якi значнi iнвестицiї або придбання, пов'язанi з його господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 1,0 тис.грн. Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi. Пiдприємство у вiдповiдностi до Законодавства України володiє, користується i розпоряджається майном, що є у його власностi вiдповiдно до мети створення та предмету дiяльностi товариства. Амортизацiя основних засобiв нараховується за прямолiнiйним методом, за яким рiчна сума амортизацiї визначається дiленням вартостi, яка амортизується, на строк корисного використання кожного об'єкта основних засобiв. При визначеннi строку корисного використання Товариством враховується очiкуване використання об'єкта пiдприємством з урахуванням його потужностi та продуктивностi. Незавершенi капiтальнi iнвестицiї не амортизуються. До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 6,0 тис.грн. Володiння ОЗ здiйснюється на правах власностi на постiйнiй основi. Термiн корисного використання по групам ОЗ: будiвлi i споруди - 30-50 рокiв; транспортнi засоби - 13-18 рокiв; машини та обладнання - 13-20 рокiв. Обмежень на використання майном емiтента в звiтному роцi не було. Вартiсть основних засобiв компанiї вiдображена у звiтi про фiнансовий стан у розмiрi 708,0 тис. грн.., знос складає 1293,9 тис.грн., це 65% вiд первiсної вартостi , яка складає 2001,9 тис. грн. Змiни у вартостi основних засобiв зумовленi в основному амортизацією.
Орендованих основних засобiв, обмежень на використання основних засобiв немає. Спосiб утримання активiв - господарським способом, а саме складськi примiщення здаються в оренду.Термiн дiї договору один 1 рiк i перезаключається. Екологiчнi питання не впливають на використання активiв. Планiв щодо капiтального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв немає. Основнi засоби знаходяться за адресою самого товариства - мiсто Вiнниця, вулиця Олега Антонова, будинок 13.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Послугами товариства користуються пiдрпиємства рiзних форм власностi, як юридичнi, так i фiзичнi суб'єкти пiдрпиємницької дiяльностi, якi працюють в агропромисловiй сферi, сiльськогосподарському виробництвi. Особливостi постачання сiльськогосподарських товаровиробникiв полягають у тому, що пiдприємство вивчає нагальнi потреби сiльськогосподарських товаровиробникiв з метою надання послуг для проведення весняно-лiтньо-осiннiх польових робiт та забезпечення збирання урожаю в оптимальнi строки. Досвiд роботи в данiй галузi вказує, що даний вид дiяльностi пiдприємства значною мiрою залежить вiд державної економiчної полiтики, доходiв споживачiв та кредитної полiтики банкiвських установ. Конкуренцiя в цiй галузi дуже висока. Пiдприємство конкурує як з оптовими так i з роздрiбними торгiвельними пiдприємствами, найбiльш впливовим конкурентом є "Агросоюз". Захистити свою дiяльнiсть пiдприємство може лише високою якiстю продукцiї, високими технiчними можливостями та надiйнiстю технiки, яку випускає. Здiйснюються маркетинговi дослiдження для пiдвищення iмiджу пiдприємства.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Товариство працює за принципом госпрозрахунку, самофiнансування та самоокупностi. У звiтному перiодi товариство не користувалося кредитами банку, фiнансової допомоги не надавало i не отримувало. Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства як суб'єкта господарювання необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але ще не виконаних договорiв (контрактiв) на кiнець звiтного перiоду немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Керiвництвом вживаються усі необхiдні заходи для пiдтримання стабiльної дiяльностi товариства в умовах, що склалися в країнi. Однак наразi невiдомо, як буде у подальшому розвиватися ситуацiя у країнi в цiлому та, вiдповiдно, неможливо визначити, як це може вплинути на результати дiяльностi та фiнансовий стан товариства. Пiдприємство в подальшому планує продовжити виконання своїх довгострокових зобов'язань та планiв, пов'язаних з забезпеченням паливом та запасними частинам до сількогосподарської техніки пiдприємств агропромислового комплексу. Серед загальних планів розвитку товариства можна виділити наступні:
розвиток ринкових вiдносин;
розширення ринкiв збуту;
формуванням нового ринку товарiв та послуг.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік У звiтному роцi пiдприємство не проводило дослiджень та розробок.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Основнi показники фiнансово-господарської дiяльностi пiдприємства (тис.грн.) за останнi три роки:
2018 рiк, 2017 рiк, 2016 рiк

- поточнi зобов'язання: 1329,9 471,6 108.1
- грошовi кошти та їх еквiваленти: 631,1 727,3 679.5
- нерозподiлений прибуток: 755,9 1155,1 1945.6
- основнi засоби: 2001,9 2004,9 1790.9
- чистий прибуток: -399,2 -790,5 77.5
За даними показниками можна сказати, що у пiдприємства баланс є достатньо лiквiдний, товариство платоспроможне, станом на 31.12.2018 року фiнансовий стан товариства є досить стабiльним.